קורס הנדיוומן | קורס הנדימן לנשים

קורס הנדיוומן חוויתי, ייחודי, כולל לימוד עיוני ויישום מעשי. קורס הנדימן לנשים יאפשר גם לך לבצע מגוון גדול של משימות תחזוקה ותיקונים באופן עצמאי ללא צורך בהזמנת שירותי הנדימן. לא נדרש כל ידע או ניסיון קודם. לפרטים ולהרשמה צרי עמנו קשר בטלפון - 058-4331994.

הנדימן עצ-בעות מזמין אותך לקורס הנדימן לנשים - קורס הנדיוומן תיאורטי ומעשי

קורס הנדיוומן כולל מפגשי לימוד חומר עיוני והתנסות מוחשית עם מגוון אתגרי תחזוקה לבית, לדירה ולמשרד. אנו מאמינים כי בהינתן ההזדמנות המתאימה. כל אחת ואחת יכולה לרכוש את הידע והניסיון הנדרש, להתמודד ולטפל עצמאית בתקלות ותחזוקת הבית. לפרטים והרשמה לקורס הנדימן לנשים פני אלינו לטלפון - 058-433-1994 או שילחי הודעה דרך צור קשר באתר ואנו נחזור אליך.

לרישום לקורס, ומידע אודות הקורס הקרוב לחצי כאן

למי מיועד קורס הנדימן לנשים?

אנו בהנדימן עצ-בעות דוגלים בגישה אשר גורסת, כי במרבית עבודות התחזוקה הפשוטות כולל טיפולים מונעים, יכולות להיות מטופלות מי שקיבל הכשרה בסיסית בתחום "סודות שירותי הנדימן". רק במקרים של תקלות או התקנות מורכבות, יש להיעזר בשירותיו של הנדימן מקצועי. בנינו קורס הנדימן לנשים על מנת לאפשר לכל אחת מכן, אשר נתקלת במצבים בהם שגרת חיי היומיום משתבשת, בשל תקלות מזעריות או צורך בביצוע התקנות פשוטות. להתמודד עצמאית ולפעול לשיפור איכות חיי היומים.

הרשמה והשתתפות בקורס הנדיוומן, אינו מחייב כל ידע או ניסיון קודם בטיפול בתקלות ביתיות או ביצוע מטלות תחזוקה כל שהן.

ראוי לציין כי על פי גישתנו ומתוך ניסיון רב שנים בתחום, בהינתן הדרכה מתאימה אפשר להכשיר כל אדם (כמעט) לבצע לא רק פעולות מונעות נגד תקלות ונזקים, אלה גם התקנות חדשות, החלפות ואף תיקונים של ממש.

לאור גישה זאת אנו גאים להציע גם לך השתתפות בקורס הנדיוומן, על מנת להוציא מן הכוח אל הפועל את הרעיון ולאפשר גם לנשים לרכוש ידע וניסיון בסיסי בהתמודדות עם תקלות והתקנות יומיומיות אשר בהן נתקלת כל דיירת או בעלת דירה או בית.

מסלול קורס הנדיוומן

הקורס כולל ארבע מפגשים בני שלוש שעות. כל מפגש בקורס הנדימן לנשים כולל הקניית ידע תיאורטי לצד התנסות ויישום מעשי של הנושא הנלמד. שילוב רכישת ידע והתנסויות מעשיות הכרחי (לפי גישתנו), על מנת שכל משתתפת תזכה לחוות את ההצלחה בהתמודדות עם משימות תחזוקה והתקנות הכלולות בתוכנית הקורס.

הנרשמות לקורס יהיו זכאיות למפגש משלים בקורס עוקב במידה ויעדרו מאחד המפגשים. 

אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות לעיתים את סדר המפגשים והנושאים הנלמדים.

המפגש הראשון - בטיחות, היכרות והתנסות ראשונית

מפגש בן שלוש שעות אשר יוקדש ראשית להיכרות עם התחומים בהם מטפל הנדימן בכלל וכן קורס הנדיוומן שלנו בפרט. המפגש יכלול היכרות עם כללי בטיחות וצעדי מניעה, אותם יש לנקוט לפני ביצוע עבודות תחזוקה (למשל ניתוק החשמל או סגירת זרם המים לבית/לדירה) וכן הנחיות בטיחות ברורות לשימוש בכלי עבודה ידניים מכניים וחשמליים. בחלק המעשי, התנסות בסיסית ושימוש בחלק מכלי העבודה. כמו כן יכלול מפגש זה הכרות עם סוגי חומרים שונים בהם מטפל הנדימן.

מפגש שני - תחזוקה בסיסית הנדיוומן בחיי היומיום

המפגש יכלול כאמור לימוד והסברים עיוניים והתנסות מעשית בטיפול והתמודדות עם תקלות אופייניות לחיי כל בית.

שימון צירים - טיפול בדלת חורקת או שאינה נעה על צירה כראוי - בחירת חומר מתאים על פי מבנה הציר ושימון, גירוז או ריסוס החומר המתאים על צירי הדלת או החלקים הנעים האחרים. לעיתים שימון צירים יכול לפתור מטרד יומיומי.

איך פותחים סתימה? - לאחר שנלמד על מבנה ותפקיד הסיפון. נענה על השאלה איך פותחים סתימה. נתנסה בתהליך תחזוקה פשוט של פתיחת סתימה בכיור שניתן להתמודדות על ידי כל אחד.

החלפת מושב אסלה - על אף שקיימים מושבי אסלה שונים החלפת מושב אסלה, אינה מטלה מורכבת וניתנת לביצוע לאחר התנסות בסיסית ביותר. עצמאות הטיפול של הנדיוומן ביתית, החלפת מושב אסלה, יכול לחסוך את הצורך בהזמנת בעל מקצוע - הנדימן.

מפגש שלישי - צבעים וחומרים - קירות, משקופים וריהוט - תיקונים והתקנות פשוטות

כמו כל מפגש גם מפגש זה יכלול הסברים והיכרות עם צרכים ביתיים יומיומיים והתמודדות עם תקלות ופתרונות להתקנות חדשות בהתאם לתנאים הסביבתיים ותאמת פתרונות לסוג החומר.

צבע - התאמת צבע לחומר אותו צובעים (קיר, עץ, מתכת וכו`), הכנה לפני הצביעה. למשל שיוף, הרחקת צבע ישן וסתימן חורים או פגמים בחומר. התאמת חומרים בהכנה לצבע הכיסוי הסופי.

סוגי קירות - היכרות עם החומרים מהם עשויים קירות ומשמעות הנגזרת כאשר יש לבצע עבודות תחזוקה או התקנה בקירות אלה. קרי בלוקים, קיר גבס, קיר עם חיפוי צבע או קיר עם חיפוי קרמיקה וכו`. בכל מקרה יש להיערך בהתאם על מנת לא לגרום לנזק נוסף בעת טיפול בתקלה או התקנה חדשה. תיקון קיר גבס אינו דומה בהכרח לתיקון קיר רגיל.

תליית תמונות - זאת מטלה שאותה פוגשים תדירות בחיי היומיום. תליית תמונות כולל הן את ההחלטה היכן לתלות (לקיחת מידות) שזאת החלטה הקשורה בעיצוב הפנים. בנוסף תליית תמונות דורשת בכרות עם החומר ממנו עשוי הקיר על מנת להתאים את אמצעי התלייה. תליית תמונות קטנות יכולה להיות על מסמר מתאים לחומר. אך כאשר מדובר בתמונה גדולה וכבדה יש לשקול התאמה של מתלה חזק יותר.

תליית מדפים - הוספת מדפים הוא פתרון מקובל ויעיל, הן כמענה לצרכי אחסון משתנים. והן כמענה לשינויים הקשורים לעיצוב פנים ודקורציה. תליית מדפים מעוצבים הינו תהליך פשוט, אך מחייב הבנה והיכרות עם מבנה הקיר, וטכנולוגיית התלייה. בתליית מדפים יש לתת את הדעת גם למשתנים נוספים כגון כוח נשיאה, משקל וכמובן לקיחת מידות על מנת לקבוע את המיקום האופטימלי. תליית מדפים על קירות מסוגים שונים מחייב התחשבות ואיתור מיקומם של ניצבי התמך של הקיר. בתליית מדפים נעשה שימוש גם בכלי עבודה חשמליים.

סתימת חור בקיר - במקרים רבים הן תליית תמונות והתקנת מדפים או התקנות אחרות פשוטות מותירות חור בקירות במיקום הקודם של התמונה או המדף הישן. נכיר וניתנסה בחומרי המילוי השונים, אותם יש להתאים לחומר ממנו עשוי הקיר, והדרך היעילה ביותר לסתימת חורים בקיר.

התקנת מעצור דלת - החלפה או התקנה של מעצור לדלת. החלטה על מיקום המעצור (קיר או רצפה). מדידה וקיבוע מעצור דלת בהתאם למבנה המעצור ומיקום הדלת.

מפגש רביעי - החלפות והתקנות יזומות או מתבקשות

בפגישה זאת נעסוק הן בהתמודדות עם תקלות כתוצאה מבלאי טבעי. הן בתקלות כתוצאה משימוש לא תקין והן ביצוע התקנות חדשות או החלפה של אלמנטים קיימים.

החלפת צילינדר, החלפת מנעולים - במקרים רבים החלפת צילינדר אינה כה מורכבת וניתן לבצע זאת גם ללא מיומנות של בעל מקצוע. בעיקר כאשר מדובר בהחלפת מנעולים לדלת פנימית. אנו נכיר סוגי מנעולים וצילינדרים. נתנסה בהחלפת צילינדר, החלפת מנעולים, והחלפת ידיות.

תיקון דלתות מטבח - דלתות מטבח הן פריט שבו נעשה שימוש יומיומי אינטנסיבי. במקרים רבים חדלה הדלת מפעולתה התקינה ולעתים אף נתלשת ממקומה. נלמד תיקון ארונות מטבח, לבצע טיפול מונע, חיזוק, כיוון והחלפת ציר במידת הצורך חיזוק מדפים ושינויי מיקום. יש לזכור כי פעולת תחזוקה מניעתית פשוטה יכולה לחסוך ממך ובני ביתך אי נוכחות ואף הוצאה גדולה על החלפת דלת מטבח.

דלתות ארונות - בדומה לדלתות המטבח גם בארונות בבית יכולים לחול שיבושים בסגירה והפתיחה של הדלתות. במקרים רבים די בהתערבות פשוטה של כיוון על מנת למנוע החרפה ואף שבירה של ציר הדלת.

תיקון מגירות - ניתן למצוא מגירות כמעט בכל חדר בבית. בארון המטבח, בארונות הביגוד, במזנון בסלון או בחדר האמבטיה וחדר השירות. תקלות בפעולת המגירות הן תופעה נפוצה. תהליך תחזוקה ותיקון מגירות המבוצע בזמן המתאים, כאשר התקלה רק מתחילה. תחסוך ממך הוצאות מיותרות על ביצוע תיקון מורכב.

תליית וילון - בכל בית ישנם מספר סוגי וילונות. וילון לחלונות, וילון לדלת, וילין אמבטיה ועוד. תליית וילון יכולה להיות פשוטה במקרה של התקנת וילונות אמבטיה או מקלחת. במקרים בהם הכוונה לבצע תליית וילון לחלון רגיל. התהליך מורכב וכולל גם שימוש בכלים לצורך קיבוע מוט הוילון לקיר. נלמד ונתרגל לקיחת מידות וביצוע קיבוע מוט לתליית וילון.

סיכומים והדרכות על טיפולים מונעים במגוון תחומים נוספים כגון טיפולי מניעה בתריסים חשמליים ועוד.

מוזמנת להצטרף לקורס הנדיוומן הכולל מפגשי לימוד חומר עיוני והתנסות מוחשית עם מגוון אתגרי תחזוקה לבית, לדירה ולמשרד. אנו מאמינים כי בהינתן ההזדמנות המתאימה. כל אחת ואחת יכולה לרכוש את הידע והניסיון הנדרש, להתמודד ולטפל עצמאית בתקלות ותחזוקת הבית. לפרטים והרשמה לקורס הנדיוומן פני אלינו לטלפון - 058-433-1994 או שילחי הודעה דרך צור קשר באתר ואנו נחזור אליך.