חידוש דק - החלפת לוחות פגומים, טיפול שימור וצביעת הדק

דק עץ הינו תוספת שדרוג משמעותית לבית בין אם בבית פרטי או מרפסת בדירה בבניין משותף, אך על מנת שהדק יהיה תמיד במלוא הדרו יש צורך לתחזק אותו/לחדש אותו, הפעולה נקראת חידוש דק, חידוש דק אולי נשמע משהו גדול אך לרוב מדובר בניקוי ושימון הדק, לפרטים נוספים, לייעוץ או להצעות מחיר, צרו איתנו קשר בטלפון 058-4331994 ונשמח לעזור.

הסברים והמלצות לחידוש דק

דק עשוי עץ הנה תוספת נפוצה ביותר לבתים צמודי קרקע ואף לדירות יוקרה בבנייה רוויה ובעיקר בקומת הפנטהאוז. בישראל אשר מזג האוויר בה נחשב נוח וממוזג וניתן לבלות שעות רבות ומהנות מחוץ לבית בגינה או במרפסת השמש מקובל לבנות לצד הבית כמו גם במרפסת הדירה דק עץ אשר מעניק למבלים על הדק הזדמנות ליהנות ממזג האוויר לצד תחושות רוגע הנובעות מאיכויות העץ השונות משמעותית ממרפסת או דק העשוי בטון או מרצפות אחרות. כאשר הדק הוא מעץ ניתן במהירות יחסית לבצע חידוש לדק על ידי מי שמיומן בכך.
דק עץ בבית פרטי הנו פתרון אסתטי ויפה לגינות וסביבת הבית ובנוסף משמש להקטנה של שטח הגינה ובכך הקטנת ההוצאות על תחזוקת הגינה (מים, דישון, טיפול).
הדק לרוב בנוי מתשתית יסודות עשויים מעץ אורן מחוטא ומהוקצע ומעליו חיפוי מסוגים שונים: אורן, איפאה טובקו, איפאה קומרו, טיק בורמזי. אופי החיפוי מושפע בעיקר מתקציב ההקמה של הדק וטעמם של בעלי הבית. תדירות טיפול וחידוש הדק נובע אף הוא מסוג החיפוי.
אם כבר יש לכם דק או שאתם מחליטים לבנות דק יש לקחת בחשבון שדק עשוי מעץ ועץ הוא "חומר חי". בניגוד למתכת, דק עץ חשוף לשינוי אקלים - חום וקור, לחות ויובש וכו`, הגורמים להתפשטות והתכווצות, ולסדיקה וקילוף של חומרי שימור וגימור.
בעקבות כך יש לתחזק דק ברמה חצי שנתית, לא בכל מצב יש לשייף את הדק. יש מצבים בהם ניתן לנקות את הדק עם חומרי ניקוי ייעודיים להחייאת העץ ולאחר מכן שימון חוזר של  הדק בלבד (כמובן תלוי במצב הדק). בכל מקרה לפני שיוף או כל טיפול אחר מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע.
התחזוקה המתאימה לדק היא ניקיון ושימון הדק עם שמן דק המיועד לכך.
כמה כללים פשוטים לשמירה על דק:
•    לעולם לא לגרור ריהוט או עציצים על משטח הדק.
•    כאשר נשפך על הדק נוזל כל שהוא לא משנה מאיזה סוג מיד יש לנקות אותו ולא לתת לו להיספג בעץ.
•    במידה ומשטח הדק נסדק והתחיל להוציא סיבי עץ כלפי מעלה יש לשייף אותו ולשמן מחדש (רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום).

חברת עצ-בעות מבצעת התקנת דקים ושימון דק באמינות מקצועיות ועם חיוך, לפרטים נוספים, לייעוץ או להצעות מחיר, צרו איתנו קשר בטלפון 058-433-1994 ונשמח לעזור.